Neler Yapıyoruz

Full HD ve 4K Reji Sistemi

Artık Tüm Organizasyonlarınız ister Full HD ister 4K olarak görüntülenip kayıt altına alınacak…

HD Artık Standart 4K ya Hazırmısınız …

Klasik 4:3 Tüplü ekranlarda seyretmeye alıştığımız görüntüler artik tarihe karıştı Tüm etkinliklerinizi ister Full HD ister 4K olarak görüntülüyoruz. Etkinliklerinizi artık LCD veya LED Ekranlarda 16:9 geniş formatta ve HD kalitesinde izleyeceksiniz… 4K gelecegin görüntü formatı… “4K” HD’den çok daha iyi resim kalitesi ve çözünürlük sağlar. Türkiye’de ki klasik TV PAL formati 4:3 – 720 x 576 piksel iken, HD 16:9 1920 x 1080 piksel, 4K ise 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunar… HD 1080 satır ve yatay piksel bir iki katından fazla miktarda bir görüntü tarama ile, PAL görüntüye göre dört kat daha fazla bilgi kullanmak olacaktır. Bu oran 4K da Pal görüntüye göre 8 kat, HD görüntüye göre 4 kat fazladır. Yayıncılıkta kullanılan görüntüleme formatı PAL artık sona yaklaştı. Maç yayınlarından filmlere kadar kaliteli yayınlar dijital ortamda HD standart hale geldi geleceğin yayın ve görüntü sistemi ise 4K. Görüntülerinizi uzun ömürlü saklamak için 4K tercih etmelisiniz… VHS kasetler – VCD Diskler DVD’ler artık tarihe karışıyor… En özel günlerinizi, en önemli organizasyonlarınızı, eski teknoloji ile geleceğe saklamak istemezsiniz değil mi?

” BU TEKNOLOJİNİN GERİSİNDE KALMAYIN”

Konser – Festival Reji Çekim ve Görüntüleme
Açılış – Gösteri – Davet
Defile ve Expozisyonlar
Kongre, Seminer, Lansman, Kurultay
Düğün, Nişan, Açılış, Kokteyl ve Her türlü Davet organizasyonlarınızı

Çoklu kamera sistemi ile kayıt altına alıyoruz…

Tüm çekimlerde Full HD Çekim ekipmanı kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak 4K reji ve kameralarda kullanılır.
Çekimlerde Sony Full HD-SDI kameralar kullanılmaktadır… Standart Reji sisteminde 3 kamera ve Jimmy jib bulunmaktadır… Kamera sayısı 6 ya kadar çıkarılabilir. Kamera reji görüntüsü istenilen formatta , Projeksiyonla perdeye veya LED ekranlara yansıtılabilir.
SD veya HD olarak ;
• HDMI
• SDI
• DVI
• VGA
• Composit
• Component

4K – Full HD Reji sistemimiz ;

• 4K – Full Hd Görüntü – 16:9 Resim formatı
• 6 HDSDI Kamera Desteği
• Kj , logo ve altyazı desteği
• Ekran bölme (PiP)
• Video Playlist oynatabilme
• Tüm görüntü ve resim formatlarını oynatabilme özelliklerine sahiptir

AYRICA ; Havadan helikopterle (Drone – multicopter) çekim ve kayıpsız görüntü aktarımı… yapılabilmektedir
Tüm etkinlikler 1080p veya 4K olarak Digital kayıt yapılır.

Etkinlikler esnasında tüm kamerelar kayıtta kalmaktadır. Tüm reji çıkışı HD veya 4K digital recorder ile yedekli kayıt alınmaktadır. Tüm kayıtlar dijital medya olarak istenilen formatında teslim edilir…

Yayın aktarımı için;

• Canlı yayın -Uplink hizmeti
• İnternet üzerinden Live streaming hizmetleri
• Kablosuz görüntü aktarım hizmetleri

Havadan Görüntüleme

Hava çekimleri artık hem film hem de fotoğraf çekimleri için gerekli bir ihtiyaç olmuştur. Özellikle geniş alana yayılmış mekanlar için hava çekimleri görsel olarak cezbedici olmaktadır. Hava çekimi için yerden kumanda edilen “drone” dediğimiz insansız hava araçları -çekim helikopteri kullanılıyor. Havadan çekilen görüntüler kayıpsız ve birebir reji sistemine aktarılabiliyor.

WATCHOUT – VIDEO MAPPING

Watch Out sisteminde görüntülerin birden fazla projeksiyon veya Geniş ebatta LED ekranlar ile çoğaltılarak, yüksek çözünürlükte görüntü elde edilmesi işlemidir. Çok büyük yüzeylerde veya çok geniş LED ekranlar ile , görüntüler istenilen şekilde yansıtılır. Çoklu ekranlar bu yüzeyde yayınlanabilir…

Video Mapping, mimari yapılara uygun olarak tasarlanan animasyon videosunun çoklu projeksiyon sistemi ile birleştirilerek hazırlanan gösteridir. Yapılan animasyona belli bir perspektif verilerek 3d algısı oluşturulur bu sebeple 3d gözlük vs gerekmez.

İnternet TV Kurulum

Ürün tanıtım videoları ile Web üzerinden 7*24 televizyon yayını / stüdyo tasarımı / Yayın ekipmanları kurulumu

İnternet Streaming – Webinar

Tüm Etkinliklerinizi İnternet Üzerinden Canlı Olarak Yayınlıyoruz…

İnternet Semineri (Webinar), internet üzerinden gerçekleştirilen ve katılımcıların mekanda ve zamandan bağımsız olarak katılım gösterebildikleri toplantılardır.

Tüm toplantı ve organizasyonlarınızı, çoklu kamera sistemimiz ile gecikmesiz canlı olarak yayınlıyoruz…

İnternetaktif Tasarım

Web Tasarım
2D – 3D Modelleme, Animasyon
İnteraktif CD tasarım
BluRay DVD menü Tasarım
HTML5 uygulamaları
Prezantasyon hazırlama